Producenci
Nowości
Fartuszek do prac plastycznych Astra
Fartuszek do prac plastycznych Astra
14,99 zł
szt.
Marker biały Artline Decorite
Marker biały Artline Decorite
6,99 zł
szt.
Zwroty i reklamacje

Warunki zwrotów


Zgodnie z obowiązującym prawem, mają Państwo 14 dni na zwrot towaru. Aby odstąpić od umowy i zwrócić zakupiony u nas produkt, wypełniają Państwo potrzebne oświadczenie i wysyłają je na nasz adres wraz ze zwracanym produktem/produktami:

Biuro i Pióro Monika Cieślak
Ul. Żwirki i Wigury 18
62-561 Ślesin

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Warunki przyjęcia zwrotu:

1. Zwracany towar nie może nosić śladów użytkowania chyba, że są one niezbędne dla stwierdzenia ewentualnej wady produktu lub jego uszkodzenia powstałych do momentu odbioru towaru.

2. Towar powinien być kompletny.

3. Towar powinien być zapakowany w sposób zapobiegający jego uszkodzeniu w transporcie przesyłki (rekomendujemy zwrot towaru w oryginalnym opakowaniu).


Procedura zwrotu:


1. Wysłanie podpisanego oświadczenia o odstąpieniu od umowy na adres e-mail: biuroipioro@hotmail.com lub pocztą tradycyjną na adres: Biuro i Pióro Monika Cieślak, ul. Żwirki i Wigury 18, 62-561 Ślesin.

2. Bezpieczne zapakowanie i wysłanie towaru z dołączonym dowodem zakupu (paragon lub faktura VAT) na adres podany wyżej. Towar powinien zostać wysłany niezwłocznie, a w każdym razie nie później, niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od umowy.

3. W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

4. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

5. Koszty przesyłki zwracanej rzeczy ponosi kupujący

 


Informacje dotyczące oświadczenia o skorzystaniu z rękojmi przez konsumenta


Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ponosimy wobec Państwa odpowiedzialność na zasadach określonych w Kodeksie cywilnym za wady fizyczne i prawne. Macie Państwo po wykryciu wady prawo:

1. złożyć oświadczenie o żądaniu obniżenia ceny;

2. złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, ale nie wtedy kiedy wada jest nieistotna;

3. żądać wymiany rzeczy na wolną od wad;

4. żądać usunięcia wady.

W celu przyspieszenia procesu, zachęcamy do skontaktowania się z nami drogą elektroniczną na adres biuroipioro@hotmail.com. W wiadomości prosimy o zawarcie wszystkich adekwatnych elementów wskazanych w oświadczeniu (w szczególności, nazwy towaru, opisu wady oraz preferowanej ścieżki dalszego postępowania) oraz dołączenie zdjęć wskazujących na wadę. W ciągu maksymalnie 14 dni ustosunkujemy się do Państwa oświadczenia lub żądania. Jeżeli rękojmia zostanie uznana to jesteście Państwo zobowiązani dostarczyć rzecz wadliwą na nasz koszt na adres (Biuro i Pióro Monika Cieślak, ul. Żwirki i Wigury 18, 62-561 Ślesin). Przypominamy, że rękojmia nie obejmuje normalnego zużycia naszych produktów. Koszty wymiany ponosimy my. Macie Państwo alternatywnie prawo żądać od nas zapłaty części kosztów demontażu i ponownego zamontowania, ale do wysokości ceny rzeczy sprzedanej.

Odpowiadamy z tytułu rękojmi jeśli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od momentu wydania Państwu rzeczy, a jeżeli przedmiotem sprzedaży była rzecz używana roku od momentu jej wydania. Państwa uprawnienie jest ograniczone w czasie do roku, licząc od dnia stwierdzenia wady jednak nie upływa wcześniej niż przed upływem dwóch lat od momentu wydania Wam rzeczy, a jeżeli przedmiotem sprzedaży była rzecz używana przed upływem roku od momentu wydania Wam rzeczy. Wyjątkiem jest sytuacja kiedy określony przez nas lub producenta termin przydatności rzeczy do użycia kończy się po upływie dwóch lat od momentu wydania Wam rzeczy. Odpowiadamy wtedy z tytułu rękojmi za wady fizyczne tej rzeczy stwierdzone przed upływem tego terminu.

Odpowiedzialność za wady prawne jest w istocie taka sama, a czas na zgłoszenie biegnie od momentu dowiedzenia się o wadzie, a okresy przedawnienia od uprawomocnienia się orzeczenia w sprawie rzeczy dotkniętej wadą prawną.

Zagadnienie rękojmi jest niezwykle złożone i zachęcamy do zapoznania się z Kodeksem cywilnym i stronami UOKiK i organizacji konsumenckich opisujących dokładnie i obrazowo Państwa uprawnienia. Nasz sklep działa w zgodzie z prawem i szanuje prawa konsumentów, więc informacje prawne, które Państwo tam znajdziecie będą również miały zastosowanie w zakresie umów z nami. Zachęcamy do zadawania wszelkich pytań na adres poczty elektronicznej: biuroipioro@hotmail.com.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl